РК Вардар им го честита роденденот на двајца свои ракометари, Сташ Скубе и Кристијан Дисингер.

Скубе денеска наполни 30 години, Дисингер го прослави својот 27. роденден.

Дисингер е повреден и неговиот настап против Кјелце е под знак на прашање, Скибе е стандарден во составот на Вардар.

Натпреварот меѓу Киелце и Вардар се игра в сабота од 18:00 часот.