Џенова од 15 часот е домаќин на Фиорентина, средба од  4-коло во Серија А. Официјалниот состав на Џенова е познат, тргнуваат против „виолетовите“ од Фиренца без Горан Пандев во стартниот состав.

Во моментот Џенова е на 13 место со 3 бода од три средби, Фиорентина е на 8 позиција со две победи и еден пораз, и без одигран нерешен натпревар.