Италијанска Џенова со нетрпение го очекува развојот кој треба да го донесе Андриј Шевченко на тренерската позиција.

Во пресрет на новото коло во Серија А, од Џенова објавија фотографија со Шевченко и нашиот Горан Пандев и напишаа: Една фотографија, две Лига на шампионите.

Џенова во недела ја дочекува Рома во ова 13 коло од Серија А.