Џенова ја дочекува Верона во последното коло од оваа сезона во Серија А со план да победи и да остане во елитата на Италија и следната сезона.

Горан Пандев очекувано е дел од почените 11 на Џенова која брка победа но може и да загуби во случај Парма да слави над Лече.

Во терминот од 20:45 играат уште Болоња, Торино и Сасуоло и Удинезе (Несторовски е на клупата).

Standings provided by SofaScore LiveScore