Пол Погба, Ентони Марсијал и Андреас Переира заедно работата на враќање на физичката форма пред најавениот рестарт во Премиер лигата.

Според последните информации од Англија. Триото на Јунајтед веќе две недели тренира идивидуално, со запазување на сите препораки за превенција од Ковид-19 и го очекува најавеното продолжение на сезоната.