„Храмот“ на Реал Мадрид, „Сантиаго Бернабе“ во моментот се реконструира, поради што „кралевите“ мечивите по рестартот од сезоната ги играа на еден од помошните терени.

Интересни фотографии стигнуваат од шпанската престолнина, бидејќи работниците во текот на реновирањето наидоа на нешто неочекувано.

Имено, под тревникот е најдена огромна канализациона цевка, која не е во функција и набрзо ќе биде отстранета.