Фудбалерот на Рома, Един Џеко, со своето семејство е во карантин, како и сите жители на Италија.

Конечно има повеќе време за своето семејство и за својата сопруга Амра, која е најпознатата манекенка на БиХ. Додека се во карантин, тие не губат време, туку тренираат заедно.

И покрај страшната епидемија и опасниот вирус, тие очигледно се добро расположени.

 

 

View this post on Instagram

 

Training together 💪🏼 #home #quarantine #crossfit #tuttiacasa 🙌🏻

A post shared by Amra Džeko (@amradzeko) on

 

View this post on Instagram

 

To forever laughing like this.. 🥂♾ #1101 #weddinganniversary

A post shared by Amra Džeko (@amradzeko) on