Наполи ја пречекува екипата на Аталанта, средбата започнува од 20-45 часот, Елиф Елмас мечот го започнува од првата минута.

За Елмас ова ќе биде 101 настап за НАапли во Серија А, има шанса за нова потврда на својот екстра квалитет.