Елиф Елмас е еден од првите кои се огласија по повод јубилејот на Горан Пандев и неговиот 100-ти гол во Серија А.

Пандев постигна два гола во првото полувреме за Џенова против Беневенто и стигна до 100 гол во Серија А во својата кариера.

На ова следуваше порака на Инстаграм од Елиф Елмас до неговиот ментор во репрезентацијата на Македонија.