Македонските фудбалски репрезентативци, Елиф Елмас и Дарко Велковски вечерва во Италија ќе се соочат од првата минута во дуелот на Наполи и Ријека од 4 коло од групната фаза во Лигата на Европа.

Елмас доби офанзивна улога во тимот на Гатузо, заедно со Политано ќе напа од крилна позицијаа додека Велковски е стандардно на стоперската позиција за Ријека.