Спалети уште еднаш покажува дека му верува на Елиф Елмас, откако нашиот репрезентативец се најде во почетниот тим на Наполи за денешниот дуел со Лерија од 3 коло во Лига Европа.

Елмас заедно с оАнгуиса и со Деме го сочинува средниот ред на Наполи, додека во нападот се Инсиње, Мертенс и Лозано.