Македонскиот фубалски репрезентативец, Елиф Елмас и член на Наполи, е дел од најдобрата единаесетка составена од најперспективните млади играчи во Серија А.

Ова е изборот на „Трансфермаркт“ според кој Елмас значително си ја зголеми цената на трансфер пазарот и сега вреди 17 милиони евра.