Гент и Наполи од 19 часот се среќаваат во Лигата на шампионите, македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас е потврден во стартниот состав кај тимот од Неапол.

Анчелоти вчера потврди дека ќе му даде минутажа на Елмас, тој е во стартниот состав исе надеваме на гол во Лигата на шампионите на „дијамантот“ од Македонија.