Наполи и Барселона вечерва од 23 часот го играат вториот натпревар на турнеата во САД, по мечот во Мајами следува дуелот во Мичиген.

Барселона го победи Наполи на првиот натпревар со 2-1, Елиф Елмас беше стартер и одигра солидни 57 минути. Анчелоти има се поголема доверба во нашиот „дијамант“ и се очекува  и вечерва да биде во почетниот состав за тимот од Неапол.