Фудбалерите на Наполи вечерва против Рома ќе носат дресови специјално дизајнирани од Капа а инспирирани од Диаго Армандо Марадона.

Наполи ја потврди оваа информација со најава дека ова е само еден мал гест кој легендарниот играч кој е најголемата гордост на клубот.

Елиф Елмас е најавен на клупата за резерви за денешното дерби.