Јувентус  и Наполи вечерва го играат дербито во Торино од второто коло во калчо лигата каде изразит фаворит нема.

Како што пишуваше дриблинг.мк, Наполи во Торно ќе почне без Елиф Елмас во стартниот состав кој изгледа вака:

Познати се и почетните единаесет кај домаќинот Јувентус кој  е без Џорџо Кјелини кој се повреди. На не гово место шанса во старниот состав има Де Лихт.