Елиф Елмас денеска ќе ги направи вообичаените лекарски прегледи пред потписот за Наполи, отвара нова страница во кариерата, калчото е нов предизвик за 19. годишниот „дијамант“ од Македонија.

Елмас, како што претходно дриблинг најави, лекарските прегледи ќе ги направи во Рим, потоа следува потпис со Наполи.

 

Во Рим со Елмас  покрај неговиот татко  утрово од Истанбул отпатува и  Никола Ѓошевски, менаџер на на нашиот репрезентатовец. Лекарските прегледи се закажни за попладнево во Италијанската престолнина.