Наполи го пречекува Милан од 21-45 часот, македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас остана на клупата за резервни играчи.

Елмас не доби шанса од Гатузо да го започне дербито против Милан од првата минута, но нашиот „дијамант“ со сигурност ќе добие минутажа на оваа средба.