Наполи ја пречекува Барселона на „Сан Паоло“ во Лигата на шампионите, во дуелот на „титаните“ Елиф Елмас шансата за настап против гигантот од Шпанија ќе ја чека од клупата за резерви.

Елмас не е во почетниот состав за средбата со Барселона, нашиот репрезентативец ќе чека шанса во текот на средбата.

Средбата започнува од  21 часот.