Џенова се среќава со Милан, Андриј Шевченко кој е тренер на домашната екипа а поранешен играч на „росонерите“, се реши да тргне без Горан Пандев од првата минута против екипата од Милано.

Елиф Елмас е резерва кај Наполи на средбата со Сасусоло, чека шанса во текот на натпреварот за 100 -от меч во дресот на екипата од Неапол.