Наполи гостува кај Верона денеска од 15 часот, Џенова го пречекува Калјари, според најавата на Газета Дело Спорт, Елиф Елмас ќе игра од првата минута, Пандев ќе биде на клупата за резерви.

Џенова се бори за опстанок и секој бод е важен, дуелот со Калјари е важен за двете екипи од долниот дел на табелата, Наполи има обврска да освои три бода кај Верона каде важи за за фаворит на средбата од  19 коло.