Македонскиот репрезентативец и член на Наполи Елиф Елмас од првата минута ќе стартува на мечот против Легија во рамките на Лигата на Европа.

Наполи се надева на триумф на гостувањето кај Легија Варшава со што би го преземал лидерското место во групата Ц и би се пласирал во нокаут фазата.