„Калчо Наполи“ тврди дека македонскиот репрезентативец го договорил трансферот во Наполи.

Според пишувањата, преговорите со Фенербахче се завршени и Елиф Елмас се сели во Италија.

Тој викендов треба да се јави на медицински прегледи, по што се очекува да биде јавно претставен од клубот.