Наполи го пречекува тимот на Салцбург во Неапол, во стартниот состав повторно го нема Елиф Елмас кој шанса за настап ќе бара од клупата за резервни играчи.

Иако беше најавен во почетниот состав, Елмас сепак останува на клупата за овој натпревар во Лигата на шампионите.

Натпреварот меѓу Наполи и Салцбург започнува од 21 часот во Неапол.