Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас повторно од клупата ќе го започне натпреварот на својот Наполи против екипата на Каљари.

Ова е втор натпревар за Македонскиот „дијамант“ како го започнува од клупата за резервни играчи, откако тоа беше случај на предходниот натпревар со Сампдорија на гости каде Елмас доби 25 минути на тој натпревар.

 

Спалети се одлучи за истите 11 кои ко започнаа натпреварот против Сампдорија , односно реши да не менува ништо.