Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас повторно е стартер за Наполи на турнеата во САД каде по втор пат ќе играат со Барселона.

Елмас беше во почетниот состав  и на првиот меч во Мајами кој Барселона го реализираше со 2-1. Наполи посакува реванш за овој пораз и повторно со нашиот „дијамант“ во стартните единаесет.

Натпреварот започнува од 23 часот.