Наполи гостува кај Калјари на Сардинија вечерва од 18 часот, средба од 24 коло во калчо лигата.

Елиф Елмас е најавен во почетниот тим на Џенаро Гатузо, по одличната игра и голот против Самодорија на гости сега македонскиот репрезентативец очекува и посакува нов гол во калчото.