Елиф Елмас не е во почетниот состав на Наполи за дербито со Рома во Неапол во Серија А кое се  игра од 20-45 часот.

Џенаро Гатузо не му даде шанса на нашиот „дијамант“ во почетниот состав, во Неапол гостува Рома, Наполи со Инсиње, Мертенс и Зјелински во нападот.