Елиф Елмас е резерва кај Наполи на мечот со Торино на гости во калчо лигата ко започнува од 18 часот. Нашиот репрезентативец чека шанса за настап од клупата за резервни играчи.

Наполи во калчото на последните три меча запиша две победи, на гости сезонава има само еден пораз од Јувентус со 4-3.