Денес на програмата се играат средбите од 12 коло во Серија А, Наполи се среќава со Верона, додека Удинезе има дуел со Сасуоло.

Елиф Елмас не е во почетниот тим на Наполи, средбата започнува од 18 часот.

Удинезе се среќава со Саусоло, овој меч започнува од  15 часот, Илија Нестровски не е во комбинација за својот тим, тој тренира, но не е ниту меѓу резервите.