Македонската фудбалска репрезентација деновиве во Скопје ги одработува подготовките за престојните два натпревари од квалификациите за СП во Катар.

Во петок Македонија и гостува на Лихтејнштајн, селекцијата која не би требало да биде проблем за избраниците на Милевски кои посакуваат прва победа со новиот предводник.