Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас по септемврискиот циклус во Лигата на нации и пресметките со Ерменија и Грузија се врати на подготовки во Наполи.

Елмас напорно тренира со соиграчите во пресрет на новата сезона во Серија А, а паузата на еден од тенинзите ја искористи за мини фото – сесија.