Елиф Елмас е најавен во почетниот состав на Наполи за утрешната пресметка со Бреша која се игра на пладне со пренос на Собранискиот канал на МТВ од 12-30 часот.

Наполи во моментов е шести на табелата со три победи и два порази, Бреша има две победи и три порази, на гости сезонава запиша две победи, заедничко за двете екипи е што немаат одиграно нерешено.