Елиф Елмас е во почетниот состав на Наполи за мечот со Олимпик Марсеј во Франција. Карло Анчелоти за прв пат по доаѓањето на македонскиот „дијамант“ во Неапол го става во првиот состав.

Ова е натпревар од пријателски карактер, повод е 120. годишнината од постоењето на францускиот гигант Олимпик Марсеј. Натпреварот ќе се одигра „Велодром“ .