Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас се најде во друштво на светски познатите млади но перспективни фудбалери кои играат во Европа.

Италијански „Тутоспорт“ ги објави номинираните за овогодинешната награда „Златно Момче“, меѓу кои се и летното засилување на Наполи, Елмас.

Минатата година оваа награда ја освои Матијс Де Лих кој сега игра за Јувентус а оваа година меѓу фаворитите се издвоиени: Феликс, Санчи, Заниоло и Каи Хавертз.

Вашиот глас можете да го дадете на слениот линк.