Елиф Елмас е во почтниот тим на Наполи за средбата со Интер во полуфиналето во Купот на Италија.

Џенаро Гатузо му дава шанса на македонскиот репрезентативец во почетната постава на Наполи.

Средбата Интер – Наполи започнува 20-45 часот.