Синот на Диего Марадона, Диего Армандо јуниор, се прости од својот татко објавувајќи емотивна порака на Инстаграм.

 

 

Не можем да си претпоставиш колку само среќен бев да те гледам покрај себе. Се чувствував непобедлив!!!“,, напиша синот на Марадона, кој почина во средата од срцев удар.

Татко мој, не можеш да си замислиш колку ќе ми недостасува твојата прегратка, колку многу ќе ми фали пак заедно да го гледаме нашиот омилен Наполи. А моите деца??? Што ќе прават тие без својот дедо?.. Ти ветувам дека секогаш ќе бидат на твоја страна, секогаш ќе те бранат и секогаш ќе се чукаат во гради кога ќе зборуваат за нивниот дедо. Ќе те сакам до последен здив“, напиша во емотивното збогување од марадона неговиот син Диего Армандо јуниор.