Тимот на поранешниот македонски фудбалски селектор  Ѓоко Хаџиевски, Емирејтс од Обединетите арапски емирати направи пресврт за аналите на светскиот фудбал

Емирејтс губеа со 1-3 на 7 минути до крајот, постигнаа три гола во завршницата и запишаа неверојатна победа. Хаџиевски ја запиша осмата победа по ред со својот клуб.