Евертон испратил понуда до Јувентус за младиот напаѓач Моисе Кин, ова според  „Скај Спорт“  од Англија.

Јувентус бара 40 милиони евра за овој напаѓач кој е „вишок“ во составот на „старата дама“.  Тренерот Маурицио Сари не смета на овој извонреден играч од нападот кој е на листата за трансфери кај Јувентус.