Веројатно ќе биде ова ненадминат настан во историјата на македонскиот спорт, СУПЕР КУП 2017 во Скопје во организација на ФФМ .

Во Скопје допатуваат Реал Мадрид  и Манчестер Јунајтед и илјадници навивачи на двата славни клуба од Шпанија и Англија.

Македонија беше центар на фудбалскиот свет, ФФМ беспрекорно си ја заврши работата, ваков настан тешко дека некој во блиска иднина ќе има можност да организира во регионот.

Се потсетуваме на 2017 низ фотографии превземени од „ffm.mk“