Лидерот во домашното фудбалско првенство, ФК Вардар од денеска започна со подготовките за престојнниот рестарт во ПМФЛ.

Вардаровите фудбалери се вратија на терените на тренинг центарот на Вардар и означија почетокт на рестартот.