Баерн Минхен вечерва го пречекува Олимпијакос во 4 коло од групната фаза во Лигата на шампионите на УЕФА.

Замнувањето на Ковач од клупата на „Баварците“ му овозможи на Харис Диетер Флицк (привременото решение за менаџерската позиција) сам да постави тим за денешната средба.

Неочекувано на клупата останаа Тиаго, Кутињо, Перишиќ и Толисо. Кимих повторно е во редот за врска а Мартинез денеска ќе игра стопер..

Ова е почетниот состав на Олимпијакос: