Непобедениот поранешен светски шампион во пет тежински категории, Флојд Мејведер, го посети Суперболот облечен во ефектна и помалку чудна јакна од брендот Луј Витон.

Јакната чини 6500 долари и на нејзе се вшиени дури четири торби на овој бренд, три напред и една позади.

Неговите следбеници го критикуваа за стилот, а еден од нив напиша: „Флојд си облече паричник

Мејведер кариерата ја заврши со феноменален скор од 50:0, а за време на својата кариера заработи 927 милиони долари.

 

 

View this post on Instagram

 

#superbowl #superbowl2020

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on