Бундеслигата е првата голема европска лига, која ја продолжи сезоната по Коронавирусот и покрај тоа што натпреварите се играат без публика.

Сепак дека и за тоа има решение е Борусија Менхенгладбах, кои на денешниот натпревар против Баер Леверкузен направи гледачи од картон кои ги постави на трибините.