Во судиското продожение од натреварот меѓу Сент Ентјен и Монако, фудбалерот на гостите Рубен Агилар доби црвен картон.

Десниот бек поради исклучувањето на патот кон соблекувалните својот бес го исфрли на ВАР мониторот. Многу се незадоволни од ВАР технологијата, но никој не го искажа незадоволството како тоа што го направи Агилар.

За потсетување Монако го загуби овој меч со 1-0, а голот Сент Ентјен го постигнаа во финишот на натпреварот.