Лион го пречекува Ремс во 12 коло од Лига 1 со желба да дојде до трета победа во низа и искачување на второто место на табелата.

На овој натпревар закажан за денеска од 13 часот, фудбалерите на Лион со на своите дресови ќе ја ностат и десетката на Марадона во чест на легендатата од Аргентина.