Фудбалската репрезентација на Македонија пристигна во Рига, Летонија, во понеделник се среќаваме со оваа селекција во квалификациите за ЕП 2020.

Македонија одигра нерешено 1-1 со Израел, Летонија вечерва и гостува на Австрија, потоа се враќаат дома.

Нашиот национален тим ќе тринира утре  и задутре во Рига со почеток во 10 часот, натпреварот со Летонија се игра во понеделник од 20-45 часот.