Голманот на Вардар, Филип Гачевски на својот Фејсбук профил реагираше, по одлуката сезоната во ПМФЛ да биде прекината и во која нема да има шампион, иако Вардар беше убедлив на првата позиција од табелата.

Тој напиша без разлика на оваа одлука тие се вистинските шампиони.

MOMCI NIE SME SAMPIONI!! DALI KE BIDEME OFICIJALNO ILI NE NIE PAK SME VISTINSKI SAMPIONI! ZA ZAL VO OVAA DRZAVA SVE E MOZNO!!! FFM NE NE RAZOCARUVAJTE! 🔴⚫️💪

Gepostet von Gača Gača am Donnerstag, 4. Juni 2020