Селекцијата на Украина се пласираше доминанто на Европското првенство, беа први во групата со Португалија и Шпанија, а во групата ќе играат против нашата Македонија, како и Австрија и Холандија.

Речиси сите во Украина веруваат дека може да ја минат успешно групата, па и не чуди дека доста голема важност се дава и на телевизиските преноси и анализи на натпреварите.

Баш тоа ќе биде една од дисциплните во која Украина ќе може да се пофали дека ја имаат една од најатрактивните презентерки. Во прашање е Дарија Савина, топ модел и инфлуенсерка која не пропушта на Инстаграм да објави свои провокативни фотографии.

Токму на споменатата социјална мрежа Савина најави дека ќе биде една од домаќинките на Европското првенство каде во црвен фустан го привлече вниманието поради своите долги нозе.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Savina Daria (@savinadasha)

Савина, исто така во текот на сезоната ги следеше украинските клубови во европските натпреварувања, а вие во продолжение може да видите некои од нејзините атрактивни фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Savina Daria (@savinadasha)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Savina Daria (@savinadasha)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Savina Daria (@savinadasha)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Savina Daria (@savinadasha)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Savina Daria (@savinadasha)