По минартионеделниот триумф на  гостувањето кај Бпрец, актуелниот прва Вардар ја запиша и втората победа во серија, откако попладнево ја совлада Академија Пандев со 2-0.

Цветановски и  Петковски беа стрелци за „црвено-црните“ во вториот дел, но големи заслуги за триумфот одат на сметката на Илиќ кој го одбрани ударот од белата точка на Велиновски.